Kompresní podkolenky od nás

Kompresní podkolenky od nás

Funkce kompresních podkolenek je dostatečně podrobně popsána v úvodu těch kategorií našeho e-shopu, kde je nabízíme.
Kompresní podkolenky

Zdravotní kompresní nebo také kompresívní, potažmo hezky česky stahovací podkolenky z našeho e-shopu slouží hlavně k prevenci. A to, jak proti vzniku křečových žil, tak i proti otokům lýtek během sportovní zátěže nebo pracovního zatížení, zejména u profesí vyžadujících dlouhé stání na místě, či během dlouhodobého sezení během cestování ve všech dopravních prostředcích. Zkrátka všude tam, kde se zaškrtí krevní oběh.

Všechny naše zdravotní podkolenky mají svoji velikost odvozenou pouze od rozměrů chodidla. Rozměr lýtka odpovídá konfekční velikosti obvyklé v Čechách. Nemohou postihnout extrémní rozměry způsobené otoky. Zákazníky, kteří mají potřebu specifických podkolenek a punčoch odkazujeme na prodejny se zdravotnickými potřebami.  Před jejich návštěvou je ale vždy nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, který Vám poradí, jaká kombinace rozměrů a velikost stahovací síly kompresní podkolenky je pro Vás vhodná.

Rada pro sportovce

  • podkolenky nebo návleky si oblečte asi tři hodiny před začátkem sportovní aktivity, aby si tělo zvyklo na změnu tlakových poměrů v končetinách.
  • nechte si kompresní podkolenky nebo návleky na nohách i po skončení sportovní aktivity (opět asi tři hodiny), zvláště když odpočíváte vsedě, a doplňujete ztracené tekutiny. Lýtka Vám potom neotečou, a nezatvrdnou. Takto budete dříve fit na další trénink.

Related Posts: