Ponožky

Nabízíme české ponožky od výrobce Fuski BOMA s.r.o. určené pro dámy, pány a děti, tedy celou rodinu ponožek od tří českých tradičních obchodních značek VoXX, Boma a Lonka, ověřených mnohaletou přítomností na trhu. Zmínka o celé rodině není od věci, Některé ponožkové modely nabízíme ve stejném vzoru pro všechny zmíněné věkové kategorie. Maminka s...

Nabízíme české ponožky od výrobce Fuski BOMA s.r.o. určené pro dámy, pány a děti, tedy celou rodinu ponožek od tří českých tradičních obchodních značek VoXX, Boma a Lonka, ověřených mnohaletou přítomností na trhu. Zmínka o celé rodině není od věci, Některé ponožkové modely nabízíme ve stejném vzoru pro všechny zmíněné věkové kategorie. Maminka si může vybrat ponožky v módní výrazné barvě, tatínek potom může zvolit chlapácký odstín, a pro zlatíčka vyberete ponožky v barvách vhodných pro kluka nebo dívku. Celá rodinka může vyrazit za sportem, na výlet nebo za každodenními povinnostmi v českých ponožkách jednoho týmu.

Ponožky v našem e-shopu se liší:

 • způsobem použití (ponožky sportovní ponožky, společenské ponožky, veselé ponožky na každodenní nošení),

 • svojí délkou (ponožky krátké, kotníčkové, klasické),
 • silou úpletu a jeho provedením (ponožky slabé, silné. se zesíleným chodidlem)
 • použitými materiálovými kombincemi (ponožky bavlněné, bambusové ponožky, bukové, antibakeriální (buď přirozeným způsobem, jako jo tomu u bambusové viskózy nebo s pomocí iontů stříbra aplikovývh dovnitř polyprylénového vlákna, jako je tomu u materiálu Silprox), s merino vlnou apod.)
   

Funkce ponožek je chrání bosou nohu před otlaky v botě. Vyrovnávat nerovnosti obuvi. Další důležitou vlastností je izolace pokožky vnímaná z několika hledisek.

 • Tím prvním je zdravotní izolace ve smyslu ochrany pokožky před penetrací zbytkových chemikálií, které obsahuje kůže po svém vydělání v koželužnách.
 • Druhou izolací je očekávaný tepelný komfort, kdy ponožky v létě chladí, v zimě hřejí.
 • Třetí dobrou službou kvalitních českých ponožek je udržování nohy v suchu. Musí zaručit, aby byl pot odváděn z pokožky na povrch ponožky, a pokud máte i kvalitní boty, tak bude dál prostupovat skrz vrstvy obuvi až na její povrch, kde se odpaří.
   

Uvedené vlastnosti naše české ponožky svoji kvalitou naplňují a zaručují. vyberte si z našich ponožek podle svých zájmů a potřeb ty pravé.

S našimi ponožkami najdete pro své nohy to pravou pohodu.

Zobrazit

Ponožky  Počet produktů: 142

Podkategorie

 • Sportovní ponožky VoXX

  České sportovní ponožky VoXX Vás při Vaší sportovní činnosti nezklamou, a zaručí Vám tak potřebný komfort a podporu pro Vaše výkony, ať se jedná o rekreační nebo vrcholový sport. Vyberte si ze široké škály různých variant ponožek VoXX.
  Liší se použitým materiálem, mezi přírodní patří bavlna, bambusové a bukové vlákno Modal. Přidáním iontů stříbra do ponožkové pleteniny Silprox, se stávají "VoXXky" antibakteriálními. Elastan udrží jejich pružnost a zajistí tvarovou stálost. 
  Mezi ponožkami VoXX najdete kombinace různých délek, síly materiálu, speciálních výztuží (přes nárt nebo kolem kotníku), stejně jako síly sevření lemu. Výrobce Fuski Boma s.r.o. pamatoval na pohodu sportovců. Nohy zůstanou suché, pot se rychle odvádí od pokožky na povrch ponožky, a ty se pak v botě neshrnou, Vypolštářování v namáhaných partiích nohy je prevencí proti otlakům a puchýřům. Další vychytávkou je anatomické tvarování na levou a pravou nohu. Takto tvarované ponožky Vám pak při sportu sedí jako ulité. Zkrátka a dobře - ponožky VoXX jsou již celou řadou let ověřená značka kvality, kterou sportovci vyhledávají.
  Ponožky VoXX vřele doporučujeme, sami žádné jiné nenosíme - tým Zdarmadomu.cz

 • Dětské ponožky

  Dětské ponožky nabízíme v rozmanitých vzorech barvách, motivech, v různých délkách a materiálech. Od miminkovských něžných „zateplováčků“ nožiček, přes veselé a vtipné vzory pro chlapce a dívky, až po ryze sportovní dětské ponožky VoXX, které jsou svým vzhledem a kvalitou stejné jako ty pro dospělé. Vaše ratolesti se ještě více semknou uvnitř rodinném kruhu oblečeného ve stejném stylu, v dětských ponožkách patřících do jednoho týmu.
  Dětské ponožky pro malé parádnice a frajery na všední den i svátek - rovněž tak si můžete vybrat z široké palety ryze sportovních dětských ponožek VoXX, které jsou vysoce funkční, a přitom oku lahodící. České dětské ponožky jsou vyráběny ze stejných materiálů jako ty pro dospělé. Některé z nich mají i stejný design, takže celá rodinka může vyrazit ven jako jeden tým. Pokud máte zájem o popsané sjednocení, sledujte prosím nabídku pod záložkou "Související produkty". Nezapomínáme na alergiky, pro které se doporučují přírodní materiály dětských ponožek jaké reprezentuje v první řadě 100% bavlna nebo oblíbené bambusové vlákno. Na zimu se zase hodí ponožky s merino vlnou. Většina námi nabízených dětských ponožek má antibakteriální úpravu, která omezuje rozvoj bakterií rozkládajících pot, a tím i šíření zápachu doprovázející tento proces. Tuto vlastnost má zmíněné bambusové vlákno díky látce "bamboo-kun" jež chrání bambusovou rostlinu před napadením bakteriemi a plísněmi. Obsah kun v bambusovém vláknu se nezničí během jeho zpracování. Další cestou je využití známých vlastností stříbra, které ničí buněčné stěny bakterií. Nano částice tohoto vzácného kovu se přimíchávají do granulátu polypropylénu před jeho transformací do formy umělého vlákna. Stříbro zůstává pevně svázáno se svým nositelem, neodstraní se ani praním, a jeho ionty spolehlivě ničí bakterie v dětských ponožkách se stříbrem

 • Veselé ponožky BOMA

  České veselé ponožky Boma jsou tak barevné, že je můžete sladit s mnoha životními situacemi, kdy potřebujete do bot vhodný doplněk ke svému oděvu nebo prostě spolehlivého pomocníka na celý den, který Vás nebude nijak rušit, ale naopak, díky kterému nebudete svoje nohy ani vnímat. Ve veselých ponožkách Boma se budete cítit oprávněně jako v bavlnce, vždyť zmíněný přírodní materiál je použit v drtivé většině modelů z této kolekce. Ponožky Boma nabízíme v široké škále kombinací co se týče vzorů, tvaru. délky nebo barev. V ponožkách Boma máte jedinečnou šanci zdůraznit svoji osobnost neotřelou volbou kombinace uvedených vlastností.
   

   

 • Společenské ponožky LONKA

  České společenské ponožky Lonka - v nich budete ozdobou i na recepci na ministerstvu věcí zahraničních. Kolekce Lonka se specializuje na nabídku vysoce kvalitních a decentních ponožek do společnosti, a ke každodennímu nošení v profesích vyžadující společenské oblečení. Společenské ponožky jsou vyrobeny z jemných úpletů, mají řetízkovaný šev mezi špicí a nártem, který netlačí na prsty. Mívají i zdravotní lem, protože kdo musí nosit společenské oblečení, ten obvykle musí i hodně hodin sedět se všemi negativními důsledky pro dolní končetiny včetně jejich opuchnutí. Šetrný lem se nezařezává, a zajišťuje tak lepší krevní oběh. Decentní elegantní společenské ponožky Lonka k pánským oblekům i dámským kostýmkům. Netlačí, neškrtí, jemný úplet, zkrátka a dobře ponožky Lonka jsou příjemným a nenápadným společníkem ve Vašich botách po celý den.

 • Zdravotní ponožky

  Zdravotní ponožky mají neškrtící volný lem, jsou pohodlné, přitom elegantní, dobře odvádí vlhkost. I když strávíte ve zdravotních ponožkách celý den, nemáte na lýtku stopy po jejich lemu. Ve zdravotních ponožkách s volným lemem zvládnete sezení v práci, dlouhé cestování bez zářezů na nateklých nohách. Zvláště nemocní cukrovkou, diabetici, ocení komfort zdravotních ponožek. Nabízíme také extra roztažné ponožky určené pro nadměrně oteklé nohy, pacienty s bércovými vředy a podobně. Na výrobu zdravotních ponožek jsou používány přírodní materiály, jako je bavlna nebo bambusová viskóza. Vynikajícím pomocníkem pro rychlý a spolehlivý odvod potu od pokožky na povrch zdravotní ponožky je polypropylénové vlákno, které je na omak k nerozeznání od ovčí vlny. Toto vlákno je inertní vůči bakteriím i plísním, nevyvolává alergické rekce ve styku s pokožkou ve zdravotní ponožce. Vhodnou kombinací přírodních se syntetickými vlákny se pak dosahuje všech dříve popisovaných užitečných vlastností zdravotních ponožek.

 • Bambusové ponožky

  Bambusové ponožky VoXX nepáchnou*, a výborně odvádí pot. Jsou vyrobeny z úpletů kombinujících bavlnu a bambusová vlákna. Další možností je kombinace jiným přírodním vláknem, jako je například bukové vlákno v materiálu Modal. Mají výborné termo-izolační schopnosti. V létě chladí, v zimě hřejí. Bambusové nebo bukové ponožky jsou příjemné na omak a dobře drží tvar.
  Jak bambus, tak i buk mají oproti bavlně větší schopnost nasávat vlhkost a jsou přirozeně antibakteriální (snížená tvorba zápachu) a také antimykotické (snížená tvorba plísní). Tato velmi užitečná vlastnost je zaručena díky přírodní látce bamboo-kun, kterou obsahuje samotná rostlina bambusu. Chrání ji v tropických podmínkách proti napadení bakteriemi a plísněmi. Při zpracování na celulózu se prakticky neztrácí*. Je-li navíc v pletenině přidán polypropylen, který nevyvolává alergické reakce, potom je zaručen ještě lepší odvod vlhkosti z pokožky na povrch ponožky. Polypropylenové vlákno působí podobně jako knot u svíčky nebo petrolejové lampy.
  Ponožky z bambusu nebo bukového vlákna jsou u zákazníků čím dál tím víc oblíbené a žádané.

  *) zdroj WikipedieAnalýza jihoafrických vědců (Stellenbosch University) z roku 2011 zabývající se obsahem antibakteriálních látek a chemikálií v pleteninách z celulózových vláken ukázala, že jak „přírodní“ bambusová vlákna tak i bambusová viskóza obsahují látku kun, která zamezuje šíření bakterií. Oproti bavlně je odpor proti bakteriím u viskózy o 60% a u přírodně rafinovaných vláken o 75% vyšší.

 • Ponožky s Merino vlnou

  Vyberte si kvalitní české ponožky z merino vlny. Měkké hebké teploučké ponožky s přírodní ovčí vlnou vyrobené v módních vzorech a bohatém výběru barev a velikostí pro celou rodinu. Dámské, pánské i dětské merino ponožky vám poskytnou nevšední zážitek ze svezení se na naší merino vlně. V zimě hřejí, v létě chladí. Díky kombinacím s různými syntetickými moderními materiály Vám naše ponožky s merino ovčí vlnou zaručí naprostý komfort ve Vašich botách při turistických výletech, lyžování, běhu nebo prostě jen na procházce zimní či letní krajinou.

 • 100% bavlněné ponožky

  100% bavlněné ponožky jsou opravdu bez dalších příměsí v pletenině - jejich základem jsou bílé bochánky bavlníku upředené do hebké příze, která pak v ponožkovém úpletu z čisté 100% bavlny příjemně ochladí nebo zahřeje vaše namáhané nohy v každodenním spěchu. 100% bavlněné ponožky tedy využijete v létě v zimě na jaře - o podzimu nemluvě. Proč je 100% bavlny tak vítaným pomocníkem vyplývá z jejich základních vlastností. Těmi nejvíce ceněnými jsou hebkost, a přitom velká pevnost v tahu a otěruvzdornost. Po namočení se zmíněná pevnost v tahu ještě zvětšuje. Z toho vyplývá, že i údržba bavlny je snadná, vydrží mnoho pracích cyklů. Při praní bavlny si můžete dovolit vyšší teplotu než u jiných vláken, tím získáte vyšší jistotu zničení nežádoucích mikroorganismů
  Vyberte si u nás 100% bavlněné ponožky v několika vzorech a barevných provedeních. Jsou vyhledávány zákazníky, kteří mají problémy s alergiemi na umělá vlákna, čistě bavlněné ponožky řeší problémy s nadměrným pocením, při tvorbě ekzémů a plísní. Přírodní bavlna je příjemná na omak a má vysokou schopnost přijmout vlhkost.
  Vyhovují také zákazníkům, kteří vyhledávají čisté přírodní materiály, kam 100% bavlna rozhodně patří. 

 • Pracovní, myslivecké...

  Pracovní ponožky pro dělníky, kuchaře, číšníky, zdravotníky. maséry, myslivce lovce rybáře jezdce a podobné profese či hobby. Myslivecké bývají zdobené stylovými motivy, tím se stávají vhodným osobním dárkem. Pracovní ponožky jsou teplé, prodyšné, s volným neškrtícím lemem.

 • Ponožky - Nadměrné...

  Ponožky nadměrné velikosti se těžko hledají v kamenných obchodech, zato naše nabídka českých ponožek VoXX, Boma a Lonka vyrobených také v nadměrných velikostech předčí Vaše očekávání. Všechny naše kategorie sportovních, společenských nebo zdravotních ponožek nabízí rovněž ponožky v nadměrných velikostech. Neztrácejte drahocenný čas obcházením obchodů, ponožky nadměrné velikosti tam téměř neznají. Prolistujte si naši nabídku v tomto oddělení shrnující všechny druhy ponožek v nadměrných velikostech. Stačí si vybrat, a objednat, dodáme rychle s nízkým poštovným, v případě větší objednávky také zdarma domů. Pak si můžete naplno užít komfort v dostatečně dlouhých ponožkách v nadměrných velikostech.

 • Protiskluzové ponožky

  Protiskluzové ponožky jsou vyrobené z bavlny, na chodidlech mají aplikované protiskluzové terčíky, k dispozici jsou v různé síle pleteniny. Vyberte si ponožky s protiskluzem pro všechny členy své rodiny. Nabízíme také nesmekavé ponožky na jógu.

 • Prstové ponožky

  Prstové ponožky z bambusu nebo bavlněné nabízíme pro dámy i pány v oblíbené černé barvě nebo v provedení s barevnými prsty. V našich prstových ponožkách si budou Vaše nohy libovat užívajíc si teplo na prsty ze všech stran.

na stránku
Zobrazeno 1 – 36 z 142 položek
Zobrazeno 1 – 36 z 142 položek